Certyfikat „Szkoły dla Asa” w rękach „13”!!!

W dniu 26 października 2022 r. w Katowicach odbyła się konferencja połączona z uroczystym wręczeniem dyplomów dla szkół z województwa śląskiego biorących udział w programie pt. „Szkoła dla ASA. Szkoła od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj” realizowanym przez ROM-E „Metis” w Katowicach. Celem głównym programu była poprawa poziomu funkcjonowania i efektywności nauczania ucznia ze spektrum autyzmu w szkole, a w szczególności podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie pracy z uczniem ze spektrum autyzmu oraz zwiększenie udziału ucznia z autyzmem w życiu klasy i szkoły. Nasza szkoła podjęła wyzwanie, by wspólnie, jako cała społeczność (pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice) stworzyć przestrzeń szkolną całkowicie przyjazną uczniom w spektrum autyzmu. W oparciu o zdobytą wiedzę i wsparcie w ramach Programu „Trzynastka” przygotowała swój własny, „szyty na miarę” program „Szkoła dla ASA”, który następnie z sukcesem zrealizowała! Efektem programu jest sala rewalidacyjna, która jednocześnie jest salą wyciszeń, innowacyjne metody wsparcia oraz zmiana mentalności ogółu społeczności szkolnej i szkoła, w której każdy czuje się komfortowo! Program ” Szkoły dla Asa” realizowały: Monika Boral, Elżbieta Grabowska, Dorota Prokop, Magdalena Ziółkowska.