AKCJA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA „WIRUSOOCHRONA”

W dniach od 28 lutego do 4 marca uczniowie klas 0-III uczestniczyli w programie profilaktycznym pod nazwą “Wirusoochrona” w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach. Celem akcji było promowanie podstawowych zasad higieny osobistej, wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania o higienę rąk, zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. W klasach 0-III, w oparciu o wytyczne z Sanepidu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Dzieci uczyły się właściwego dbania o higienę dłoni, zasad prawidłowego mycia rąk, dowiedziały się co to są wirusy, utrwalały zasady dotyczące bezpieczeństwa w kontaktach z innymi, rozwiązywały zagadki i krzyżówki, wykonywały plakaty, ulotki i rysunki o tematyce prozdrowotnej. W trakcie zajęć i prezentacji multimedialnych dzieci pogłębiły wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Akcja informacyjno – edukacyjna „Wirusoochrona” pozwoliła uczniom klas młodszych  dokładniej zgłębić znaczenie higieny w trosce o własne zdrowie.