Wycieczka klasy 3C

W dniu 19 września uczniowie klasy 3C odwiedzili Aeroklub Częstochowski dzięki uprzejmości pani dyrektor Anny Messyasz. Była to wspaniała okazja do poznania fascynującego świata lotnictwa oraz rozwijania swoich pasji modelarskich. Cała wycieczka rozpoczęła się od warsztatów, na których dzieci mogły stworzyć własne modele ptaków. Był to doskonały wstęp do świata lotnictwa, który zainteresował wielu młodych pasjonatów. Po kreatywnych zajęciach przyszedł czas na zwiedzanie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne samoloty m.in. Cesna 152, PZL-150 Koliber, a każdy z nich mógł usiąść za sterami maszyny, co dla wielu okazało się niesamowitym przeżyciem. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Dromader – samolot, który służy do gaszenia pożarów. Dzieci miały możliwość zapoznania się z jego specyfikacją oraz znaczeniem podczas akcji ratunkowych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie hangarów, gdzie można było podziwiać rożne typy samolotów oraz szybowców m.in. SZD-9 Bocian, SZD – 30 Pirat, SZD – 48 Jantar Standard. Uczniowie z zachwytem słuchali instruktora, który opowiadał o konstrukcji i funkcji maszyn latających. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym dzieci mogły piec kiełbaski oraz bawić się na świeżym powietrzu. Był to doskonały czas na integrację. Dziękujemy Aeroklubowi Częstochowskiemu za gościnność oraz niezapomniane wrażenia. Mamy nadzieję, że ta wyprawa zainspiruje naszych uczniów do dalszego odkrywania świata lotnictwa oraz rozwijania swoich pasji.