Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który odnosi się do uniwersalnych wartości kreatywności, wyobraźni i odwagi.
🔴 Wszystko zaczęło się w 2009 roku w amerykańskiej szkole, gdzie kreatywny edukator Terry Shay przedstawił swoim podopiecznym książkę Petera Reynoldsa „The dot”. Jest to opowieść o przemianie, jaką dzięki wspierającej nauczycielce przechodzi wątpiąca w siebie dziewczynka. Niezwykła podróż zaczyna się od małej kropki postawionej na papierze jako swój znak. Od tamtej pory dzieci na całym świecie odkrywają przy okazji Dnia Kropki swoje możliwości i talenty.
🔵 W tym dniu odbyły się zajęcia, gry i zabawy, a ich motywem przewodnim była oczywiście kropka 🔴
Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia ! 😊