XVIII Regionalne Forum Bibliotekarzy w Częstochowie

Wychowanie w bibliotece – pod takim hasłem 27 października 2022 r. odbyło się XVIII Regionalne Forum Bibliotekarzy w Częstochowie, któremu patronowali Prezydent Miasta Częstochowy oraz JM Rektor Politechniki Częstochowskiej. Forum odbyło się w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Czytanie dla pokoju” oraz Tygodniu Otwartego Dostępu pod hasłem „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”.

O ważnej roli wychowania mówił p. Rafał Piotrowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Nasza szkoła brała aktywny udział w tym corocznym święcie bibliotek.

Podczas Forum rozstrzygnięto także biblioteczne konkursy:

X Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Nauczycieli Bibliotekarzy „Tydzień/Miesiąc Bibliotek w obiektywie” organizowany pod patronatem p. Jadwigi Rezler

XVI Powiatowy Konkurs dla Uczniów na Prezentację Multimedialną „Wszystko o bibliotece” pod patronatem p. Grzegorza Sikory, Prezesa Oddziału ZNP w Częstochowie

Małgorzata Krasoń