Dzień Dziecka w SP13

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

W dniu 31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców. Na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy bardzo się postarali i zaproponowali moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci w dniu ich zbliżającego się święta. W czasie lekcji uczniowie pod opieką nauczycieli mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Były to: dmuchańce, skoki na trampolinie. Odbyły się pokazy karate, zajęcia z koszykówki, warsztaty plastyczne, warsztaty z robotyki. Ósmoklasiści mogli zaprezentować poloneza, który to rozpocznie tegoroczny komers. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się cegielnia, dzieci z uśmiechami odbierały fanty. Każdy z uczniów mógł pomalować sobie buzię czy popuszczać duże bańki mydlane. W tle grającej muzyki uczniowie korzystali z automatów i grali w cymbergaja. W międzyczasie dzieci zajadały lody, popcorn czy watę cukrową. Mamy nadzieję, że główne cele festynu, czyli integracja społeczności szkolnej zostały osiągnięte. Dobrej zabawie sprzyjała nawet aura, która ostatnio bywała kapryśna. Radzie Rodziców i wszystkim Organizatorom bardzo dziękujemy.

MZ, GN