Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Corocznie celebrujemy to wielkie wydarzenie, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność. Uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować apelu, w którym uczestniczyliby wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Mimo to w środę o godzinie 11.11 cała szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu” i uroczyście w strojach galowych odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klas V i VII przygotowali przedstawienie, które zostało nagrane i zostanie zaprezentowane na stronie szkoły. Recytowali oni wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Magdalena Ziółkowska