ŻYWA LEKCJA HISTORII – „Odzyskanie niepodległości”.

W dniu 28.01.2019 r.  uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 i 3 gim. uczestniczyli w spektaklu o tematyce historycznej dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości. Pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość przybliżyła widzom Powstanie Kościuszkowskie, III rozbiór Polski, Legiony Polskie we Włoszech i okres Księstwa Warszawskiego, czas powstań: Listopadowego i Styczniowego, I wojnę światową i wreszcie odzyskanie niepodległości. Uczniowie mogli obejrzeć stroje żołnierzy, powstańców i ich broń. Żywa lekcja historii poprowadzona przez zaproszonych aktorów umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych  z podręcznika i pozwoliła rozbudzić wyobraźnię. Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli sami uczniowie . Przybliżyły one z pewnością wiele faktów  historycznych z historii Polski.

al-ł, sb-g