Czy znasz historię Częstochowy?

W piątek 22 marca 2019 roku w częstochowskim Ratuszu odbyło się podsumowanie XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”. Konkurs był organizowany pod patronatem Prezydenta Częstochowy i Starostwa Powiatowego oraz Archiwum Państwowego w Częstochowie i Muzeum Częstochowskiego. W konkursie brało udział 141 uczniów z 21 szkół z Częstochowy i regionu. W finale brało udział trzech reprezentantów naszej szkoły. W kategorii klas 4-6  III miejsce zajął Tomasz Majda, a Kajetan Gliński był X w finale. W kategorii klas 7-8-gimnazjum III miejsce zajął Wiktor Musialik. Uczniów naszej szkoły wspierali nauczyciele historii p. Agnieszka Lechowska i p. Piotr Zajęcki.

pz