Warsztaty z robotyki.

Zajęcia  z robotyki to nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę uwielbianymi przez dzieci klockami LEGO! Dzięki tworzeniu różnego typu robotów dzieci rozwijają zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

1 października 2018r. dzieci z klasy „0” miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki zorganizowanych z okazji „Dnia Chłopaka”. Poznały zasady mechaniki, uczyły się budować konstrukcję- Spinnera z dostępnych klocków Lego. Warsztaty pozwoliły zerówkowiczom uczyć się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole, rozwijać kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia i planowania. To była świetna zabawa!

Zajęcia te dały szansę na nabycie nowych umiejętności, jak i poszerzenia podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i  informatyką.

Podczas zajęć dzieci były pod opieką wykwalifikowanej kadry służącej w każdym momencie radą i pomocą.

Dzieci pracowały na zestawach LEGO Education, a zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Pana Tomasza Muca.

JB,MW