Warsztaty pszczelarskie

8 marca 2019 r odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 –III. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy oraz własnoręcznie wykonywali świece z plastra miodu. Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali drewniany nożyk do miodu wraz z Certyfikatem Przyjaciela Pszczół.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

B.J