WARSZTATY KOŁA BIBLIJNO-MISYJNEGO

W sobotę przed Niedzielą Biblijną rozpoczynającą X Tydzień Biblijny odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci pod hasłem: „Przygoda z Biblią”. Uczestnicy spotkania na różne sposoby poznawali historię zbawienia opisaną w Księdze Pisma Świętego. Zadaniem uczestników było m.in. rozpoznać na obrazie scenę biblijną ze Starego lub Nowego Testamentu, odczytać fragment z Ewangelii, w którym niektóre słowa zastąpione były obrazkami. Mimo, że zdania nie były łatwe, dzieciaki poradziły sobie doskonale. Uczestnicy sprawdzili również stan swojej wiedzy w quizie biblijnym. Wyszło całkiem nieźle. Towarzyszyła nam zabawa z chustą i kolorowymi piłeczkami oraz gra w piłkę. Kolejnym etapem spotkania wymagającym kreatywności i pomysłu było przygotowanie scenki: „Spotkanie ze Zmartwychwstałym nad Jeziorem Tyberiadzkim.” Uczestnicy z gazet przygotowali jezioro, ryby, sieci, łódź, ognisko czyli to wszystko co potrzebne było do całej scenerii. Kilka osób wcieliło się w różne role: Jezusa, Piotra, Jana, uczniów i przedstawili nam scenkę biblijną.

Po tych wszystkich zmaganiach przyszedł też czas na „małe co nie co”. Za przykładem pierwszych chrześcijan spożyliśmy wspólny posiłek. Każdy nie mógł się doczekać owocowych szaszłyków przygotowanych przez samych uczestników warsztatów.

Na zakończenie spotkania zebraliśmy się w kaplicy na krótką modlitwę i każdy otrzymał „List od Boga”, bo Pismo Święte właśnie jest takim listem, w którym Bóg swoje Słowo kieruje konkretnie do każdego z nas.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

s. Katarzyna