Za uśmiech, cierpliwość, serce…

14 października swoje święto mają nauczyciele. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP nr 13 odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy V b

Uśmiechnięte buźki, kwiatki w rękach i mnóstwo szczerych, takich płynących z serca życzeń. Tak właśnie powitali w poniedziałkowe przedpołudnie swoich nauczycieli uczniowie i uczennice „Trzynastki”.
Cała szkolna społeczność klas starszych spotkała w się w sali gimnastycznej, aby zobaczyć montaż muzyczno – słowny przygotowany przez uczniów klasy V b pod okiem p. Mariusza Sieczki i p. Iwony Czank.
Zanim jednak na scenę wyszli uczniowie, głos zabrał dyrektor szkoły p. Maciej Wawrzaszek. Mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował wszystkim pracownikom szkoły, którą kieruje za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym zawodzie.
Później nadszedł czas na część artystyczną. Tematem przewodnim była nauczycielska moda. Piątoklasiści pokazywali stroje, które mógłby założyć historyk, nauczyciel języków obcych, matematyk i biolog. Ciekawostką jest to, że muzykę do tej części akademii skomponował uczeń klasy VI c Igor Figurny !
Gdy skończył się pokaz mody uczniowie nagrodzili swoich nauczycieli statuetkami przypominającymi nieco hollywoodzkie statuetki przyznawane przez członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.
Tak, tak ! Mieliśmy w „Trzynastce” prawdziwą Galę Oskarów Nauczycielskich. W ankietach, które przeprowadził Samorząd Uczniowski, były między innymi pytania do uczniów o to, kto prowadzi ciekawe lekcje, kto ma poczucie humoru, czy też kto jest autorytetem dla dzieci i młodzieży.
Miło nam poinformować, że aż cztery statuetki zgarnęła p. Sylwia Brewczyńska – Grynbaum (kategorie: „Najciekawsza lekcja”, „Miło posłuchać”, „Poczucie humoru”, „Ulubiony nauczyciel”). Dwie trafiły do rąk p. Agnieszki Lechowskiej – Łękawy (kategorie: „Supernauczyciel” i „Efekty specjalne”), po jednej dostały: p. Ewa Hołubiczko (kategoria „Siła spokoju”) i p. Celina Matyja (kategoria „Ciągle w ruchu”)
Na koniec uroczystości zaprezentowały się jeszcze dwie nasze uzdolnione uczennice: Joanna Pilis z kl. VI c oraz Maja Rączka z kl. V d. Pierwsza z nich zaprezentowała układ taneczny, druga pięknie zaśpiewała piosenkę „Never ending story” z repertuaru Limahla.
Później uczniowie wrócili do domów, a nauczyciele udali się na słodki poczęstunek, który przygotowały panie z Rady Rodziców SP nr 13.
Cezary Wachelka