Święty Mikołaj z Polakami na Kresach!!!

To już koniec akcji zorganizowanej w naszej szkole.

Każdy z uczniów mógł przez chwilę zostać Świętym Mikołajem. Tak też się stało. Z inicjatywy Urzędu Miasta Częstochowy oraz Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w dniach 05-15.10.20 nasza szkoła brała udział w szeroko zakrojonej na terenie miasta akcji dla rodaków mieszkających na Kresach. Inicjatywa oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce zabawek, słodyczy oraz książek o tematyce historycznej.

Spontaniczny odzew uczniów naszej szkoły przerósł najśmielsze oczekiwania nas wszystkich. Zaangażowanie społeczności szkolnej było bardzo duże. Prezenty mikołajkowe zawierały nowe zabawki, gry planszowe, dydaktyczne, książki oraz tak uwielbiane przez wszystkie dzieci słodycze. Nie można zapomnieć o najszczerszych podziękowaniach dla naszych wychowawców, którzy spisali się na medal mobilizując dzieci i młodzież, aby wzięli udział w tej szczytnej akcji oraz za ogromną pomoc rodziców.

Liczymy na was w kolejnej zbiórce, tym razem na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie 🙂

Marta Konopa