Świadectwa w garść i w drogę!

W miniony piątek uczniowie SP nr 13 zakończyli rok szkolny 2019/2020. Ze względu na pandemię koronawirusa pożegnanie ze szkołą odbywało się w kilku turach

W sali gimnastycznej żegnali się ze szkołą ósmoklasiści. Co prawda nie było – tak jak zawsze – uroczystej akademii, ale i tak nastrój był podniosły. Nasi absolwenci uczestniczyli w ślubowaniu,
wprowadzono sztandar szkoły, była przemowa pana Macieja Wawrzaszka.
Na najlepszych, oprócz świadectw z paskiem,  czekały także okolicznościowe nagrody i dyplomy.
Miło nam poinformować, że absolwentem roku został Christopher Wąsik z kl. VIII a, a najlepszymi sportowcami szkoły: Judyta Żurek, Julian Staroszczyk, Ksawery Patyk i Karol Gładysz.
Oczywiście pamiętano o wymogach higienicznych. Uczniowie siedzieli w oddalonych od siebie ławka, część z nich przyszło do szkoły w maseczkach na twarzy.
Kiedy pożegnali się ze szkołą ósmoklasiści, przyszedł czas na pozostałych uczniów klas starszych. Część z nich otrzymywała świadectwa w salach lekcyjnych, liczniejsze klasy ostatni dzień szkoły spędziły w sali gimnastycznej.
Także przestrzegano zasad bezpieczeństwa. Wychowawcy odbierali swoich podopiecznych sprzed szkoły, zaprowadzali do klas, a po wręczeniu świadectw wyprowadzali z budynku.
Od wielu uczniów można było usłyszeć, że bardzo cieszą się, że ten rok szkolny już się zakończył i marzą o tym, aby od września wrócić do „Trzynastki”, uczyć się w klasach, a nie zdalnie.
Tego im właśnie życzymy!
cw