Spotkanie ze znanym aktorem i podróżnikiem

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki 21 października 2015 roku w naszej szkole gościliśmy pana Tadeusza Chudeckiego, znanego aktora teatralnego i filmowego a także podróżnika. Podczas prelekcji aktor ciekawie i z dozą humoru opowiadał o swoich podróżach po różnych kontynentach. Dzielił się wrażeniami z egzotycznych krajów , takich jak: Chiny, Wietnam, Kambodża, Sri Lanka, Japonia, Bali, Islandia i wiele innych… Podróżnik i pasjonata zwiedził już 127 krajów. Za tydzień leci do Iranu. W czasie trzynastogodzinnych lotów aktor uczy się roli teatralnej a także języków obcych, których zna 12.
Pan Tadeusz Chudecki opowiadał uczniom, jak można podróżować po świecie za małe pieniądze. Stwierdził, że podróże edukują nas. Podczas wędrówek można poznawać inne kultury, języki, zwyczaje a przede wszystkim odkrywać siebie i swoje pasje. W drugiej części spotkania nasi uczniowie zadawali pytania, na które aktor odpowiadał z właściwą sobie kurtuazją. Spotkanie z uczniami aktor zakończył słowami: PODRÓŻE KSZTAŁCĄ! WARTO POZNAWAĆ ŚWIAT!
Więcej o panu Tadeuszu Chudeckim można przeczytać na stronie Wikipedii.
Organizator spotkania:
Zofia Makowska