„Rock przez cały rok”

W poniedziałek 5.03.2018r. nasi uczniowie uczestniczyli w siódmej już edycji konkursu wiedzy o muzyce rockowej pt. „Rock przez cały rok”. Ten wyjątkowy konkurs wymagał opanowania trudnego zakresu wiedzy, który – jak podkreślają organizatorzy- wykracza dalece poza program szkolny i trzeba być szczególnym pasjonatem rocka, żeby zapamiętać kto nosi pseudonim ,,Dziker” czy ,,Rastaman” i na jakim instrumencie gra. Ponadto trzeba poświęcić kilka ładnych godzin na odsłuchanie utworów, które często bliższe są dzisiejszym 50-latkom niż nastolatkom z podstawówki. Dodać należy, że wszystkie utwory grane były na żywo, a wśród wykonawców znalazł się też częstochowski zespół „Nefre”.

Drużyna w składzie: Albert Jaworski, Tymek Kot i Antek Staroszczyk ostatecznie uplasowała się tuż za podium, choć dzielnie walczyła o trzecie miejsce.

„Ale wszyscy zasłużyli na wielkie brawa, bo nasz konkurs rzeczywiście wymaga sporo zapału, by opanować niezbędne wiadomości” – stwierdził Piotr Skuza, jeden z organizatorów konkursu.

Naszym uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki, aby za rok było jeszcze lepiej!

M.K.