Rajd integracyjny dla klas 4

Zgodnie ze szkolną tradycją, na początku każdego roku szkolnego w ” trzynastce” i nowego etapu edukacyjnego uczniowie klas czwartych biorą udział w rajdzie integracyjnym.
Wykorzystując okienko pogodowe pod opieką wychowawców i nauczycieli wszyscy czwartoklasiści wyruszyli na pieszą wędrówkę z Korwinowa do Olsztyna. Uczniowie niezwykłą przygodę rozpoczęli  na dworcu PKP, gdzie rozpoczęła się podróż pociągiem na miejsce startu. Dla niektórych była to pierwsza okazja w życiu podróży pociągiem! Na stacji w Korwinowie odbyła się pierwsza sesja zdjęciowa, a potem piesza wędrówka czarnym szlakiem po jurajskich lasach do Olsztyna. Po drodze uczniowie poznawali walory przyrodnicze i turystyczne naszej okolicy, a na postojach wszyscy udawali się w las i zbierali grzyby.. Wszystkim dopisywały humory, a początkowa wędrówka w grupach klasowych zamieniła się w wesoły i wymieszany peleton uczniów klas czwartych.
Punktem kulminacyjnym imprezy było ślubowanie i pasowanie na czwartoklasistów zakończone radosnym okrzykiem. Wszyscy w dobrych humorach dotarli do celu i zadowoleni wrócili do Częstochowy.
Z turystycznym pozdrowieniem i życzeniem powodzenia w nowym roku szkolnym
Maciej Wawrzaszek