Pięknie Wam zaśpiewamy

To już w najbliższą środę! Cała społeczność szkolna SP nr 13 serdecznie zaprasza na koncert kolęd!! Warto zapamiętać ! 30 stycznia, początek o godz. 17

Koncerty kolęd w Gimnazjum nr 13 w Częstochowie zainicjowała wiele lat temu p. Iwona Czank. Teraz ta szkolna tradycja przenosi się do podstawówki. Każdy z zorganizowanych w gimnazjum koncertów był ważnym wydarzeniem w życiu tej placówki, każdy stał na wysokim poziomie artystycznym.
Były też takie, gdy zbieraliśmy datki dla uczniów i absolwentów naszej szkoły, którzy bardzo, ale to bardzo potrzebowali pomocy. W 2014 roku zaśpiewaliśmy dla Tomka Trzcińskiego, a dwa lata temu prosiliśmy o wsparcie dla Amelki Jagielskiej.
Tegoroczny koncert także będzie miał szczytny cel. Ponieważ w „Trzynastce” zawsze pamiętamy o tych, których los nie oszczędza i wierzymy mocno w to, że człowiek jest wart tyle, ile uczyni dobrego, postanowiliśmy tym razem wesprzeć  Tobiaszka Dąbrowskiego.
Jest on uczniem zerówki i w najbliższych miesiącach czeka go  operacja, a później długa rehabilitacja. Wstęp na koncert jest – oczywiście – darmowy, jednak podczas tej imprezy będziemy zbierać datki z myślą o naszym uczniu.
Teraz już o tym, co będzie można usłyszeć i kto wystąpi. Uczestnicy koncertu zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy w niezwykle ciekawych i pięknych aranżacjach. Pojawią się młodsi i starsi uczniowie SP nr 13.
Idźmy dalej. Nie zabraknie też absolwentów naszej szkoły, rodziców oraz nauczycieli. Ci ostatni do tego występu od wielu tygodni sumiennie się przygotowują. Pojawią się też zaprzyjaźnieni z naszą szkołą księża.
Hasłem przewodnim, które przyświecać nam będzie podczas środowego występu, są słowa: „Wigilia może być codziennie”.  Motto to może być odczytane jako parafraza słów św. Matki Teresy z Kalkuty. „Zawsze, ilekroć uśmiechniesz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce – jest Boże Narodzenie”. My podczas koncertu będziemy się pięknie do Państwa uśmiechać i prosić o pomoc dla Tobiaszka.
Będzie nastrojowo, pięknie i wręcz magicznie!
Takiej uczty dla ducha nie sposób wręcz ominąć!
Proszę pamiętać ! Środa, 30 stycznia, duża sala gimnastyczna, godz. 17! Bardzo serdecznie zapraszamy !!!
Cezary Wachelka