„Owczarkowa zagroda”

Dnia 31 października 2018 uczniowie klasy II b i II c pojechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Owczarkowa Zagroda” w Wąsoszu. Po miłym powitaniu właścicielka „Zagrody” wprowadziła dzieci w przepiękny świat zwierząt. Uczestnicy wycieczki karmili sympatyczne alpaki, daniele, króliki, kozy, owce, kury, kaczki, indyki, gęsi, pawie oraz inne zwierzątka. Uczniowie wprost zachwycali się karmieniem ryb oraz bliskim spotkaniem z pięknym stadem danieli.

Drugą część wycieczki stanowiły warsztaty pt.: „Robimy pyszny makaron”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali rad pani Kasi i wprowadzali je w czyn, który jak się okazało nie należał do łatwych. Własnoręcznie zrobiony makaron dzieci zabrały w białych papierowych torebkach do domu. Czas spędzony w „Owczarkowej Zagrodzie” był dla naszych uczniów pełen atrakcji, nowych przeżyć i doświadczeń. Wszyscy z zadowoleniem na twarzy wspominali dzień pełen niespodzianek.

IB-T