W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

Rok 2018 zakończyliśmy w „Trzynastce” w świątecznym nastroju. Zarówno klasy starsze jak i młodsze mogły w sali gimnastycznej obejrzeć przedstawienia bożonarodzeniowe.

W piątkowe przedpołudnie – 21 grudnia – cała społeczność klas starszych (IV – III gimnazjum) spotkała się , by wysłuchać życzeń, które miał  do przekazania dyrektor szkoły, p. Maciej Wawrzaszek oraz zobaczyć przedstawienie „Tajemnica Zuzanny”, przygotowane przez gimnazjalistów z klasy III a. Właściwie to większość aktorów, którzy wystąpili w tym moralitecie, była z najstarszej klasy uczącej się obecnie w naszej szkole. Należy dodać, że na scenie pojawili się też ósmoklasiści oraz chłopcy z klasy piątej!
Czy podobało się ? Chyba tak, bo większość zebranych widzów nagrodziła tych, którzy występowali w tej sztuce, gromkimi brawami! No i jeszcze jeden argument za tym, że widownia z uwagą śledziła to, co działo się na scenie. Było – względnie – cicho i dzięki temu przekaz zawarty w tej opowieści mógł trafić do odbiorców.
A ten spektakl niósł uniwersalne przesłanie: warto wierzyć w to, co kiedyś zostało nam objawione. Bo trudno jest żyć, kiedy nie ma się wiary. Wiary i nadziei…
W przedstawieniu wystąpili: Paulina Celej, Adam Fąfera, Bruno Jarzyński, Jacek Kała, Karol Leszczyński, Wiktor Leśkiewicz, Ignacy Mermer, Filip Mielczarek, Paula Mikoda, Matylda Miśkiewicz, Wiktor Musialik, Antoni Nowacki, Kordian Rokita, Michał Szyller, Laura Szymanek, Wiktoria Wewiór (wszyscy III a gimnazjum), Jakub Tyliński (III b gimnazjum), Przemysław Gniecioszek (VIII a), Kaja Radosz (VIII c), Fabian Lasoń i Leon Mikoda (obaj V d). Scenografia – p. Joanna Nagel, nagłośnienie – Wiktor Leśkiewicz, Michał Szyller, Ignacy Mermer (wszyscy III a gimnazjum).
Uczniów przygotował p. Cezary Wachelka we współpracy z p. Martą Kotaszewską.
Kiedy umilkły brawa dla aktorów, na scenie pojawiła się Maja Rączka z klasy IV d. Chociaż Maja była przeziębiona, to i tak dała radę zaśpiewać – na zakończenie tej części spotkania – kolędę „Gdy śliczna panna”. Było pięknie, gdyż oprócz Mai na scenie pojawiła się także p. Marta Kotaszewska, która czwartoklasistce akompaniowała na wiolonczeli.
Później uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych i tam każdy – kto tylko tego chciał – mógł podczas klasowych wigilii przekazać życzenia nauczycielom oraz swoim kolegom i koleżankom.
cw
Zdjęcia Ania Jakubas z kl. III a gimnazjum.