Niech nam rośnie dąb Ignacy!

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na szkolnym patio posadziliśmy drzewo. Dąb, który ma się tam zakorzenić, dostał imię Ignacy. To na pamiątkę jednego z ojców niepodległości  – Ignacego Jana Paderewskiego.

W czwartkowe przedpołudnie – 8 listopada – trzyosobowe delegacje klas  „Trzynastki” ustawiły się na szkolnym dziedzińcu, aby wziąć udział w niezwykłej ceremonii. Aby uczcić pamięć ludzi, którzy przed wiekiem wywalczyli miejsce dla naszego kraju na mapie Europy, posadziliśmy drzewo. Pojawił się nam piękny dąb, który dostał od szkolnej społeczności imię po jednym z najwybitniejszych Polaków w naszej historii.
– Nie było Polski na mapie Europy, był jednak ludzie, którzy nigdy nie zwątpili w

to, że nadejdzie czas, gdy Polacy będą sami o sobie decydować. – mówił podczas tej uroczystości p. Maciej Wawrzaszek, dyrektor szkoły. – Wśród takich osób był Ignacy Jan Paderewski. Wielki polski maż stanu, genialny muzyk i kompozytor, człowiek wierzący w to, że ojczyzna w sercach się zaczyna!
Uczniowie, którzy obserwowali to wydarzenie i pomagali w posadzeniu dębu, obiecywali, że będą do Ignacego zaglądać. Szczególnie wiosną, aby sprawdzić, czy pojawiły się na nim pierwsze listki.

cw

Zdjęcia Ania Jakubas, kl. III a gimnazjum.