„Kraina Wyobraźni”

„Kraina Wyobraźni” to nazwa modułu 2 będącego częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”. Podczas zajęć stworzyliśmy mapę myśli „Kraina wyobraźni”, kodowaliśmy karty pracy, ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię słuchając opowiadania „Żółty balonik”, oglądaliśmy filmik „Pingwin Monty”, po którym przeprowadziliśmy ożywioną dyskusję na temat wpływu wyobraźni na rozwój psychiczny dzieci i ilość ich ruchu podczas zabaw. Najwięcej emocji i kreatywności zostało przelanych na papier podczas tworzenia własnego balonika marzeń oraz świątecznej chatki z piernika, które przy pomocy aplikacji Quiver zmieniły się w obraz 3D. Wykorzystując dary jesieni, zgromadzone wcześniej w kącikach przyrody, stworzyliśmy również ludziki a wyobraźnia była nieodzownym elementem pracy na każdym etapie wykonywania zadań. Wyciszeniem na koniec zajęć było wysłuchanie „Zimowych relaksacji” Magdaleny Sas, podczas których dzieci mając zamknięte oczy marzyły wsłuchując się w kolejne linijki opowiadania a wyobrażeniom nie było końca….

EG