Konkurs cukierniczy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego  w Częstochowie wzięli licznie udział, w grudniu, w III Powiatowym Integracyjnym Konkursie „Zostań cukiernikiem na święta – hobby a może zawód?”. Tematem konkursu było wykonanie świątecznych pierników. Projekt zorganizowała  Szkoła Podstawowa nr 41 w Częstochowie i Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 5 przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie.

Uczennica kl. III a gimnazjum zajęła I miejsce w konkursie, kilkoro uczniów szkoły podstawowej zdobyło II miejsce, było również wiele wyróżnień.

Po rozstrzygnięciu konkursu odbyły się warsztaty cukiernicze, w czasie których, zaprezentowano profil zawodowy cukiernika. Uczniowie wspólnie, kreatywnie ozdabiali pierniki. Mogli pogłębić wiedzę o tradycjach cukierniczych i zaprezentowali własne dokonania twórcze.

Pedagog Izabela Pabin