Jesteśmy już czytelnikami!

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona uczniów korzystających z biblioteki. Organizowane co roku, weszło na stałe do kalendarza naszych szkolnych wydarzeń. 

W czwartek 7 marca 2019 r. na pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną przyszli ze swoimi wychowawcami uczniowie klas: Ia, Ib i Ic. To wyjątkowa uroczystość, na którą wszyscy bardzo czekali. Gośćmi spotkania byli pan dyrektor Maciej Wawrzaszek i pani wicedyrektor Monika Boral, którzy w czasie uroczystości skierowali ciepłe słowa do najmłodszych uczniów SP 13, zachęcając pierwszoklasistów do czytania.

Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „W krainie książek”. Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki i rozwiązywały zagadki o tematyce bajkowej.

W tej wspaniałej przygodzie do książkolandii towarzyszyły im starsze koleżanki i koledzy z kl. IVa, którzy wcielili się w role: Wróżki, Królowej Książki, Kopciuszka czy  też Ali Baby i Aladyna.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i pasowanie na czytelnika . Każdy uczeń otrzymał w prezencie zakładkę do książki, aby wypożyczone bajeczki wróciły w niezmienionym stanie. Na zakończenie w atmosferze radości i zabawy dzieci samodzielnie wybrały sobie książeczki. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozpoczęła się dla nich wielka przygoda z literaturą.

MK