Goście z Niemiec w naszej szkole

Stało się już tradycją, że co roku w ramach  współpracy Urzędu Miasta Częstochowy z Dientzenhofer – Gymnasium w Bamberg 07.01.2020r. gościliśmy w naszej szkole jednego z niemieckich nauczycieli. W tym roku była to  pani Sara Feldmueller – nauczycielka religii i matematyki.
Wizytę w szkole rozpoczęło spotkanie z dyrektorem szkoły p. Maciejem Wawrzaszkiem. Podczas tego krótkiego spotkania strony wymieniły się różnicami oraz podobieństwami w sferze edukacji w szkołach polskich i niemieckich.

Podczas wizyty stażystka z Niemiec miała możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach, m.in.: obserwowała lekcje matematyki w klasie 1b u p. Edyty Gurby i w klasie 7a u p. Alicji Szydy,  języka niemieckiego w 1c u p. Michała Karonia, oraz plastyki u p. Doroty Morawiec, a także religii u p. Martyny Zielińskiej  – obydwie w klasie 2b.

Cel wizyty  to przede wszystkim doskonalenie warsztatu młodego nauczyciela oraz wzajemna  wymiana doświadczeń. Pani Sara była bardzo zainteresowana pracą polskich nauczycieli, oraz różnicami wynikającymi z systemu nauczania.
Po intensywnym czasie spędzonym w szkole p. Sara wraz z p. Ewą Buszko nauczycielką j. niemieckiego i angielskiego udały się na krótki spacer po centrum miasta.

EB.