Festiwal Cichej Nocy

Ten rok jest szczególny, obfitujący  w okrągłe rocznice ważnych wydarzeń z historii, obchodzonych nie tylko w Polsce. Niedawno świętowaliśmy okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Austria świętuje inną okrągłą rocznicę –  200-lecie kolędy Cicha Noc. (Stille Nacht). Jest to niezwykła kolęda, której wyjątkowość spowodowała, że przetłumaczono ją na 300 języków i dialektów, a jej sława sięgnęła nawet Ameryki.
Z tej okazji odbyły się w naszej szkole eliminacje do Międzyszkolnego Festiwalu Kolędy „Cicha Noc”.  Nasza szkoła organizowała Festiwal we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 38 w Częstochowie oraz z Towarzystwem Polsko- Austriackim w Częstochowie. Nasz Festiwal odbywał się pod Patronatem Prezydenta miasta Częstochowy p. Krzysztofa Matyjaszczyka, oraz Konsulatu Republiki Austrii.
Uczniowie z 6 szkół w różnych konfiguracjach prezentowali tę wyjątkową kolędę. Ostatecznie spośród 12 występów solowych,  duetów i zespołów –  sześć przeszło do finału. Po zmaganiach finałowych ostatecznie wytypowano zwycięzców:
I MIEJSCE  – SP 48 – Marysia Krzywańska, Weronika Słoniec, Krzysztof Wilk;
II MIEJSCE  – SP 17 – Julia Stucka, Jakub Stucki, Maja Woźniacka, Marta Michalak i Mikołaj Wroński;
III MIEJSCE uzyskały ex aequo:
Zespół Super Trio w składzie: Tomasz Majda, Maja Jaworska Natalia Góralczyk,  reprezentanci SP nr 13 oraz zespół ze SP nr 38 w składzie: Julia Michalska, Jakub Misiak, Martyna Kublicka, Mikołaj Szczepanowski.
Zostało też przyznane wyróżnienie specjalne dla uczennic SP nr 13 w składzie: Marta Konstanciak, Nadia Karwala.
Nagrodę Specjalną Prezesa Oddziału TPA w Częstochowie otrzymał zespół reprezentujący SP nr 38 w składzie: Nikola Modrof, Jakub Ślęzak, Oliwia Przepióra i Antoni Pszenica.
EB
Zdjęcia Nikodem Buszko