Fala ludzkich serc

Był sygnał, jest odzew! Nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy komuś potrzebna jest pomoc! Informujemy! W SP nr 13 trwa zbiórka środków dla Szymonka Wróża.
W jaki sposób działamy? Spontanicznie, błyskawicznie, z wielkim zaangażowaniem…Zaczęło się od informacji, że Szymuś Wróż walczy ze straszną chorobą. Ma raka mózgu. Leczy się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Szymuś nie jest uczniem naszej szkoły, ale w „Trzynastce” uczy się jego starsza siostra.
Informację, że należy zbierać środki na leczenie Szymusia dotarły do nas od wychowawczyni jego siostry p. Edyty Gurby. A potem, z siłą wodospadu, akcja „Zbieramy dla Szymusia” nabrała tempa.
Nieoceniony był Samorząd Uczniowski klas starszych. Z puszką, aby zebrać datki na rzecz leczenia tego chłopca , wędrowały po szkole opiekunki SU: p. Agata Sokołowska i p. Luiza Wachelka. Wspomagały je, zaangażowane w działalność SU, dziewczęta, głównie z  kl. VII a. Do puszek zebrano1895,97 złotych.
Potem z inicjatywą wyszła p. Martyna Zielińska. Wpadła na pomysł, aby w czwartek, 13 lutego sprzedawać popcorn, tosty i wodę mineralną. A to, co uda się zarobić, przekazać mamie Szymonka.
I znów opiekunki SU, p. M. Zielińska i dziewczyny z klas starszych uwijały się jak w ukropie, ale było warto! Zebrano 1543,70 złotych .
W sumie mamy dla tego chłopca 3439,67 zł
Za tę akcję należy wyróżnić: Martę Konstanciak (VIII a), Marikę Kuździeń (VIII a), Zuzannę Czurak (VIII b), Maję Jaworską (VI b), Natalię Góralczyk (VI b).
Przypominamy także, że datki dla tego chłopca można wpłacać na konto Rady Rodziców:  BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A. 56 2030 0045 1110 0000 0263 7400 z dopiskiem Dla Szymona.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom z naszej szkoły za pomoc! Jak będziemy przekazywać to, co udało się zebrać mamie Szymka – też o tym napiszemy.
cw