Komu bombki, stroiki i ciasta?

Przygotowaliśmy się doskonale! Do sprzedaży mieliśmy setki artykułów! Zorganizowaliśmy w środę, 19 grudnia, bożonarodzeniowy kiermasz w „Trzynastce”.  Przesłanie tej imprezy było następujące: zbieramy dla Tobiaszka Dąbrowskiego! Udało się! Zebraliśmy sporo!!

Idea była następująca. Samorząd Uczniowski zorganizuje kiermasz świąteczny, z którego całkowity zysk zostanie przeznaczony na rehabilitację ucznia „zerówki” Tobiaszka Dąbrowskiego. Ten chłopiec bardzo potrzebuje pomocy i cała szkolna społeczność zmobilizowała się, by pomoc mu w powrocie do zdrowia.
Ideę udało się wprowadzić w życie. Kiermasz stał się faktem! Uczniowie SP nr 13 zmobilizowali się i wystawili mnóstwo gadżetów do sprzedaży. Co można było kupić ? Bombki oraz wszelakie ozdoby świąteczne. Akcesoria bożonarodzeniowe i stroiki świąteczne zrobione przez uczniów klasy VI.  Cuda, cudeńka, które można powiesić na choince oraz ustawić na meblach….
To wszystko? Nie! Gdy ktoś zgłodniał, mógł skosztować świątecznych wypieków, które przygotowały mamy naszych uczniów, a gdy ktoś przyszedł na kiermasz w poszukiwaniu kulturalnych wrażeń, z uwagą wysłuchał kolęd zaśpiewanych przez uzdolnionych wychowanków naszej szkoły.
Summa summarum. Kiermasz był udaną imprezą, kupujący wracali do domów dobrze zaopatrzeni, organizatorzy byli zadowoleni z zysku… A Tobiasz ? No właśnie, pytanie zasadnicze. A Tobiasz ? Otóż Tobiasz będzie miał spory zastrzyk finansowy, by móc powrócić do zdrowia! I o to w tym wszystkim chodziło!
cw
zdjęcia: M. Jamska